donica z betonu architektonicznego z plyt pmdesign - Donice betonowe

Donice z betonu architektonicznego

Oferujemy szeroką gamę donic betonowych w różnych kształtach i kolorach.

Rośliny stanowią nieodłączny element aranżacji otoczenia budynków. Są też niezastąpione na tarasach, balkonach oraz wewnątrz budynków – domów, biur, hoteli, galerii handlowych i wielu innych obiektów. Aby dobrze się prezentowały, wymagają odpowiednich pojemników, stylem dostosowanych do miejsca i aranżacji. Donice z betonu architektonicznego świetnie sprawdzą się w roli takich pojemników na tarasach balkonach i w przestronnych holach. Efektownie uzupełnią też ogrodzenia z betonu architektonicznego, tworząc wraz z nimi funkcjonalne ogrodowe aranżacje. Zaletą takich pojemników na rośliny jest możliwość dopasowania ich wielkości i kształtu zarówno konkretnych potrzeb. Oferujemy zarówno donice z betonu architektonicznego duże, przeznaczone do uprawy drzewek ozdobnych, jak i mniejsze modele – okrągłe, kwadratowe czy prostokątne. Tworzymy też donice z betonu architektonicznego na wymiar, które idealnie wpasują się w wolną przestrzeń.

Aby sprostać różnym potrzebom Was – naszych klientów donice betonowe produkujemy w dwóch technologiach – donice łączone z elementów, i donice wylewane z formy tzw. monolity.

Nasza oferta:

 

DONICE WYLEWANE Z FORMY

Wykonujemy donice z betonu architektonicznego wylewane z formy. Są to produkty wysokiej klasy przeznaczone do domu lub ogrodu, dostępne także w opcji bez dna.

Donice są bardzo solidne i wytrzymałe – ścianki o grubości ok 5 cm mają podwójne wzmocnienie w postaci włókna rozproszonego oraz specjalnej siatki. Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy środków impregnujących donice betonowe są odporne na niekorzystny wpływ warunków atmosferycznych tj. wysokie temperatury, mróz, czy opady.

Zasadniczym atutem donic z betonu architektonicznego w formie monolitów jest wbudowana w ścianki i dno warstwa termoizolacyjna. To dodatkowe ocieplenie stanowi ochronę korzeni roślin przed niskimi temperaturami. Donice betonowe z formy mają także w standardzie warstwę hydroizolacji. Dzięki temu mogą być wstawiane także do wewnątrz bez podstawek i dodatkowych zabezpieczeń.

2. 120x40x40 donice z formy antracyt styl loft - Donice betonowe
donice betonowe - Donice betonowe

 

DONICE ŁĄCZONE

Wysokiej klasy donice z betonu architektonicznego na wymiar przeznaczone do domu lub ogrodu, dostępne także w wersji bez dna.

Donice wykonane są z elementów – płyt z betonu architektonicznego, które są połączone bardzo wytrzymałam, elastycznym klejem. Spojenie to zapewnia donicom dużą tolerancję na zmiany temperatur, a efektowne łączenie ścianek – pod kątem 45 stopni (system kamieniarski) nadaje ich wyglądowi oryginalności.

Donice betonowe łączone z elementów charakteryzują się lekką konstrukcją. Ścianka o grubości 3 cm zapewnia relatywnie małą wagę w porównaniu do donic odlewanych z formy (tzw. monolitów) i umożliwia ich dowolne ustawienie np. tarasach czy balkonach.

Donice z betonu architektonicznego są niezwykle trwałe na co wpływają wewnętrzne wzmocnienia donic oraz dodane do masy podczas procesu produkcji włókno rozporoszone. Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy środków impregnujących nasze donice są odporne na działanie czynników zewnętrznych tj. opady, czy zmiany temperatur. Donice betonowe łączone z elementów nadają się również do wnętrz – warstwa hydroizolacji na zamówienie.

Rozmiary: Technologia łączenia donic z elementów umożliwia uzyskanie praktycznie dowolnego rozmiaru donicy – co do centymetra.
Donice można z łatwością zestawiać ze sobą i tworzyć balustrady tarasów czy schodów lub tworzyć nietypowe kształty np. ‘L”

Kolory: Donice łączone z elementów bawione są w masie podczas produkcji. Oferujemy je w 4 podstawowych kolorach : jasno szary (beton naturalny, ciemno szary, antracyt, bielony), lub inny na zamówienie.

Kształty: donice kwadratowe, prostokątne i trapezowe.

Dodatkowym atutem donic betonowych łączonych z elementów jest możliwość zrobienia na ich ściankach nadruku – grafiki, lub logo. Możliwe są także odciski w betonie i fotobeton.

Otwory drenażowe: donice produkujemy standardowo z nawierconymi otworami zapewniającymi odpowiednią regulację wodną.

Donice betonowe w technologii łączenia z elementów będą doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie gdy marzą Ci się:

  • relatywnie lekkie donice betonowe o oryginalnym wyglądzie,
  • donice z betonu architektonicznego na wymiar lub duże.

Poznaj przykładowe rozmiary i ceny TU

Donice z betonu, co w nich posadzić? 

 

BETONOWE DONICZKI I OSŁONKI

W naszej ofercie znajdziesz także szeroką gamę mniejszych doniczek i osłonek z betonu architektonicznego.
Doniczki oferujemy w czterech podstawowych kolorach: jasno szary beton naturalny, ciemno szary, bielony i antracyt

Donice okrągłe
Doniczki i osłonki o przekroju koła i tradycyjnym wyglądzie.
Dostępne rozmiary: od 11- 15 cm wysokości i średnicy 13-28 cm

Donice okrągłe walce
Doniczki o przekroju koła i kształcie walca, z wewnętrzną półką
Dostępne rozmiary : od 14-75 cm wysokości i średnicy od 15-40 cm

Donice okrągłe stożki
Doniczki o przekroju koła i kształcie stożka
Dostępne rozmiary (wysokość/ średnica zewnętrzna): od 27-39 cm wysokości i 28-38 cm średnicy

Doniczki Heksy
Doniczki o przekroju heksagonu

Poznaj dostępne rozmiary i TU

doniczki betonowe 2 beton architektoniczny pmdesign - Donice betonowe
mobile - Donice betonowe

Cennik do pobrania.

Cennik płyt betonowych, donic oraz gadżetów z betonu.

Dowiedz się co u nas słychać.
Blog
Back to top of page
OLX
close slider

Beton architekotniczny OLX