Beton – technologia

Beton architektoniczny to materiał zbliżony do tradycyjnego betonu budowlanego. Ze względu na przeznaczenie charakteryzuje się jednak nieco podwyższonymi parametrami. Wykonywane z niego elewacje, parapety czy okładziny ścienne, a także blaty z betonu architektonicznego muszą się wykazywać wysoka wytrzymałością i odpornością mechaniczną w połączeniu z estetycznym wyglądem. Dlatego beton architektoniczny składa się nie tylko z piasku, kruszywa, cementu, i wody, ale zawiera też odpowiednio dobrane środki chemiczne. Ponadto w celu uzyskania najlepszej trwałości jest wzmacniany bezpiecznym dla zdrowia i środowiska włóknem polipropylenowym. Beton architektoniczny SBA, który oferujemy, jest wykonywany zgodnie z normą PN-EN 12467 „płyty włóknistocementowe”. W efekcie spełnia wymagania elementów stosowanych w obiektach mieszkalnych i użytkowych jako okładziny ścian wewnętrznych i zewnętrznych, elementy wyposażenia wnętrz, itp.

Cechą charakterystyczną tego materiału są przebarwienia, smugi, rozbieżności kolorystyczne oraz nierównomierne i nieregularne rozłożenie wżerów czy porów. Niejednorodna kolorystyka poszczególnych płyt wynika ze zmienności składników naturalnych używanych do produkcji. Właśnie z tego powodu jest to materiał niepowtarzalny i wyjątkowy. Dodatkowo mogą być widoczne włókna używane w procesie produkcji, co nie jest wadą wyrobu.

Beton architektoniczny z Krakowa jest produkowany ręcznie przy użyciu bezpiecznych składników. Oferujemy cztery podstawowe kolory tego materiału: jasnoszary (naturalny), ciemnoszary, antracyt i bielony. Ponadto beton SBA jest dostępny w trzech różnych stopniach porowatości: mało, średnio i bardzo porowaty.

Back to top of page
OLX
close slider

Beton architekotniczny OLX