Beton to materiał znany ludziom już od czasów starożytnych. Wznoszono z niego odporne na działanie czynników atmosferycznych oraz upływ czasu budowle. Wykonana została z niego między innymi słynna kopuła Panteonu, liczne mosty, akwedukty i termy. Beton jest ceniony ze względu na swoją wysoką wytrzymałość, trwałość, odporność na działanie wielu czynników zewnętrznych oraz estetyczny wygląd.

Wyróżniamy różne rodzaje betonu różniące się od siebie parametrami oraz wyglądem. Beton architektoniczny to szlachetna odmiana betonu, która wyróżnia się wyjątkową estetyką. Jego powierzchnia jest bardzo gładka, a widoczna warstwa strukturalna nadaje mu oryginalnego charakteru. Tworzy się z niego płyty betonowe wykorzystywane do tworzenia okładzin ścian wewnętrznych i zewnętrznych. Oferują one szerokie możliwości aranżacyjne, dzięki czemu można je stosować w wielu pomieszczeniach zarówno w prywatnych domach, jak i przestrzeniach publicznych. Z naszego wpisu dowiecie się, jak można takie płyty dodatkowo uatrakcyjnić i sprawić, że staną się zupełnie niepowtarzalne!

Czym jest nadruk na betonie?

Nasza firma oferuje swoim klientom innowacyjną usługę nadruku na betonie. Na wybranych przez nich płytach betonowych możemy wykonać trwały nadruk UV. To bardzo oryginalny sposób dekorowania ścian, który można wkomponować w dowolne pomieszczenie, nadając mu niezwykłego charakteru. Wykonujemy nadruki kolorowe i czarno-białe. Płyty betonowe z nadrukiem można umieścić zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, ponieważ jest on trwały i odporny na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Rozmiar płyt przeznaczonych do zadrukowania jest dostosowywany do indywidualnych upodobań klienta.

Do czego można wykorzystać płyty z nadrukiem UV?

Płyty betonowe z nadrukiem UV są doskonałym sposobem na ożywienie wnętrza i nadanie mu niepowtarzalnego charakteru. Klient może zdecydować się na umieszczenie na płycie dowolnego zdjęcia ze swojego prywatnego archiwum, ulubionego motywu, wzoru lub napisu. Ograniczeniem w tworzeniu tego rodzaju dekoracji ściennych jest tylko nasza wyobraźnia!

Zadrukowane płyty betonowe idealnie wkomponowują się w ścienną aranżację wykonaną z betonu architektonicznego. Nadruk musi być jednak wykonany jeszcze przed jej montażem, dlatego warto o tym pomyśleć już na etapie projektowania wnętrza.

W jakich pomieszczeniach sprawdzi się beton architektoniczny?

Płyty z betonu architektonicznego nadają się do tworzenia oryginalnych okładzin ściennych. Doskonale podkreślają nowoczesny, minimalistyczny i surowy klimat pomieszczeń. Aby wydobyć z nich całe piękno, warto zestawiać je z innymi materiałami naturalnymi np. drewnem, kamieniem, korkiem lub płytkami ceramicznymi. Można zdecydować się na gładkie płyty betonowe o wysokim połysku albo o porowatej strukturze, w której widoczne jest kruszywo. Aranżacje ścienne z betonu architektonicznego pasują idealnie do wnętrz utrzymanych w stylu minimalistycznym, glamour, loftowym, skandynawskim, nowoczesnym, a jeśli pomysłowo połączy się je z resztą elementów wykończenia – nawet do pomieszczeń rustykalnych i klasycznych.

Wielką zaletą naszych płyt betonowych jest trwałość i niezwykła lekkość produktów MiniMax Ultrabeton, dzięki czemu można je montować na ścianach i elewacjach bez konieczności stosowania dodatkowych podkonstrukcji. Z tego typu płyt można stworzyć wyjątkową aranżację ściany w różnych pomieszczeniach. Świetnie prezentują się betonowe ściany TV, ściany w korytarzach, na klatkach schodowych, w łazienkach albo kuchni. Gdziekolwiek położymy beton architektoniczny, sprawi on, że wnętrze stanie się wyjątkowe!