Mikrobeton to materiał wykończeniowy, który wyróżnia się nie tylko właściwościami użytkowymi, ale przede wszystkim walorami dekoracyjnymi. Betonowe powierzchnie są charakterystyczne nie tylko dla stylu industrialnego i nowoczesnego, ale również rustykalnego czy skandynawskiego. Można go zastosować w różnych pomieszczeniach w domu — w salonie, sypialni, kuchni, łazience, na klatce schodowej, a także w garażu.

6 sposobów na wykorzystanie mikrobetonu

  1. Ściany. Mikrobeton to doskonały materiał do dekoracyjnego wykończenia ścian. Zwykle w pomieszczeniach mieszkalnych pojawia się na jednej ścianie lub jej części, chociaż nie ma przeciwwskazań, by stosować go na większych powierzchniach — wszystko zależy od upodobań inwestora czy architekta. Tworzy elastyczną, ciągłą warstwę, bez żadnych fug i dylatacji, co pozwala osiągnąć wysokie walory estetyczne. Można nim wykończyć każdą odpowiednio przygotowaną powierzchnię, w tym zarówno betonową, jak i obłożoną płytkami ceramicznymi, kaflami, materiałem okładzinowym — bez konieczności skuwania. Nawet niewielki element ściany pokryty betonem architektonicznym wprowadzi do wnętrza unikalny, “surowy” akcent, dodając mu wyjątkowego charakteru.
  2. Posadzki. Betonowa posadzka to kolejny sposób na ciekawe wykończenie domu. Jest to materiał szybkoschnący i wytrzymały, dlatego też świetnie nadaje się do tego wykorzystania. Jak już zostało wspomniane, można go użyć w przypadku dowolnej powierzchni, więc bez konieczności uprzedniego demontażu płytek ceramicznych czy paneli (oczywiście niezbędne jest wcześniejsze przygotowanie nawierzchni). Można go położyć właściwie wszędzie, w tym w kuchni i łazience, a także w pomieszczeniach narażonych na wzmożoną aktywność, np. w przedpokoju.
  3. Schody (wewnętrzne i zewnętrzne). Betonowe schody są nie tylko praktyczne, ale przede wszystkim imponująco się prezentują. Mikrobeton wykorzystywany jest do pokrywania stopni schodów, a także ścian klatek schodowych. Zapewnia dużą wytrzymałość i odporność na ścieranie. Jest również przyjemny w dotyku, więc można po nim swobodnie chodzić nawet bosymi stopami. Co ciekawe, można nim wykończyć nie tylko schody wewnętrzne, ale i zewnętrzne.
  4. Okładzina kominka. Mikrobeton to doskonały materiał okładzinowy, który można wykorzystać do ciekawego udekorowania każdego elementu konstrukcyjnego w domu, w tym kominka. Tak wykończony kominek będzie elegancką ozdobą każdego salonu. “Surowy” charakter betonu pozwoli na pełne uwydatnienie ciepła i blasku ognia z paleniska.
  5. Taras i balkon. Jeśli szukasz pomysłu na ciekawe zaaranżowanie tarasu czy balkonu, a standardowe rozwiązania zwyczajnie cię nie zadowalają, postaw na mikrobeton. Można go stosować na zewnątrz, więc z powodzeniem nadaje się do stworzenia dekoracyjnej, a jednocześnie funkcjonalnej posadzki.
  6. Blaty. Zastosowanie mikrobetonu do wykończenia blatów kuchennych czy łazienkowych to rozwiązanie, które pozwoli ci całkowicie odmienić charakter mebli i całego pomieszczenia. Taka powierzchnia jest nie tylko bardzo estetyczna, ale i praktyczna — wytrzymała, łatwa w utrzymaniu czystości, odporna na wodę. Mikrobeton może stworzyć całkowicie gładką i lśniącą, satynową powłokę, chociaż możliwe jest uzyskanie efektu matowości.

Jesteś zainteresowany możliwościami, jakie daje mikrobeton? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!