W nowoczesnej architekturze i aranżacjach wnętrz beton architektoniczny wykorzystywany jest bardzo często i na wiele sposobów. Służy nie tylko do wykańczania podłóg, schodów czy tarasów, ale również elewacji, ścian, kominków, a nawet sufitów. Duże powierzchnie pozwalają wyeksponować „surowe” piękno betonu i jego oryginalną strukturę. To jeden z głównych powodów, dla których płyty z betonu architektonicznego cieszą się obecnie sporym zainteresowaniem. W tym wpisie podpowiemy, na co zwracać uwagę, decydując się na ich zakup.

Jak wybrać dobrej jakości płyty z betonu architektonicznego?

Płyty z betonu architektonicznego to rozwiązanie chętnie wybierane z co najmniej kilku powodów. Przede wszystkim beton jest ponadczasowy i uniwersalny, dlatego też wpisuje się w różne aranżacje i doskonale komponuje się z innymi materiałami wykończeniowymi, jak np. drewno, metal czy szkło. Jest to również rozwiązanie proste w montażu i ekonomiczne — szczególnie w porównaniu np. z kamieniem naturalnym.

Aby jednak cieszyć się trwałymi i estetycznymi rezultatami, trzeba wybrać płyty cechujące się naprawdę dobrą jakością. Cena nigdy nie powinna stanowić głównego kryterium wyboru. Wybór najtańszej oferty może być ryzykowny. Jeśli chcesz, aby efekty prac wykończeniowych utrzymywały się w dobrym stanie przez lata, musisz użyć produktów z mieszanki przygotowanej zgodnie ze sztuką.

Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy płyty zostały wykonane z prawdziwego betonu — bez gipsu i innych, sztucznych domieszek, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Płyty betonowe muszą całkowicie bezpieczne w użytkowaniu. Warto też zwracać uwagę na płyty betonowe, które są zbrojone dla dodatkowego wzmocnienia. Bardzo dobrze sprawdza się w tym przypadku włókno rozproszone lub siatka polipropylenowa, które zapewniają wyjątkową trwałość produktu, a jednocześnie są nieszkodliwe (spełniają normę PN-EN 12467). W zależności od tego, jakie ma być docelowe przeznaczenie płyt betonowych, warto też zwrócić uwagę na inne cechy, np. odporność na ogień czy mróz.

Jeśli szukasz wysokiej jakości płyt z betonu architektonicznego, które spełnią Twoje oczekiwania, zapoznaj się z ofertą firmy PMdesign. Zapewniamy produkowane ręcznie wyroby, w tym tworzone na indywidualne zamówienie Klientów, a także transport oraz montaż w różnych systemach.