Numer domu, nazwa ulicy, logo firmowe lub dowolny napis — wszystko to może być umieszczone na tradycyjnej tablicy. Jest jednak jeszcze jedna, znacznie bardziej oryginalna i ciekawsza możliwość. Mowa tutaj o odcisku w betonie. Jak to zrobić i dlaczego warto? Kilka wskazówek w dalszej części naszego wpisu.

Jak powstają odciski w betonie?

Na początek warto wyjaśnić, czym właściwie są odciski w betonie i jak się je wykonuje. Otóż powstają one w ramach ręcznej produkcji płyt betonowych, w czym specjalizuje się nasza firma. Dzięki temu możemy wykonać praktycznie dowolny odcisk na elemencie przygotowanym z betonu architektonicznego.

Jak się to robi? Stosujemy i wytłaczamy odpowiednie formy trwałe lub znikające, dzięki którym możemy wykonywać różnej wielkości i głębokości odciski w płytach betonowych. Są to zarówno subtelne wzory dekoracyjne, np. kółeczka imitujące otwory montażowe w rogach płyt, jak i znacznie bardziej skomplikowane motywy, np. logo firmy czy grafiki. Odcisk w betonie jest też doskonałym sposobem na wyeksponowanie numeru domu na nazwy ulicy na budynku.

Odciski w betonie sposobem na wyróżnienie budynku

Odciski w betonie to przede wszystkim świetny sposób na oryginalne ozdobienie budynku. Za sprawą możliwości, jakie daje beton architektoniczny, wykonane z jego zastosowaniem elementy w otoczeniu staną się jeszcze ciekawsze i nietypowe.

Wszelkie motywy graficzne czy tekstowe na płytach betonowych wykonywane są na indywidualne zamówienie, w związku z czym można pozwolić sobie na realizację nawet najbardziej kreatywnych pomysłów. Odciski mogą spełniać funkcje informacyjne i użytkowe, jednak zawsze dodatkowo podnoszą walory wizualne budynku czy betonowego elementu. Jeśli więc zastanawiasz się, jak ciekawie urozmaicić elewację budynku lub też elementy dekoracyjne czy detale architektoniczne na terenie obiektu, powinieneś rozważyć możliwość wykonania odcisku w betonie.

Jesteś zainteresowany odciskami w płytach z betonu architektonicznego? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.